Eva Obůrková
Aktuality

Logopedické ilustrace
2. 5. 2016
Po delší době se vracím k práci ilustrátorky. Se svou mladší sestrou Irenou Šáchovou, známou logopedkou, připravujeme sadu logopedických výukových materiálů, pro které budu kreslit opravdu hodně obrázků...

KAM ZA VÍNEM 2016 + 2017
7. 1. 2016
Loni na podzim vyšel kalendář o putování za vínem, pro který jsem vybírala významná místa i akce vinařské turistiky. Pro ty, kteří si nestihli beznadějně vyprodaný kalendář na rok 2016 zakoupit, je připraveno aktualizované vydání na rok 2017.

KAM teď?
28. 3. 2015
Knížka KAM za pivem je na knižních pultech, podobně jako stolní kalendář pro rok 2015 Strašíme vesele a rádi. Na rok 2016 je už nachystán kalendář o putování za vínem a také se postupně prokousávám horami podkladů k novým Výletům s dětmi, tentokrát na jižní a východní Moravě.

KAM za pivem
28. 8. 2014
Ač pivo asi od osmi let nepiju, napsala jsem o něm knížku – s kolegou Milanem Belmondem Plchem, který musel degustovat za nás za oba. Na pultech by se nový průvodce po českých, moravských a slezských minipivovarech měl objevit před Vánocemi.

Víno, hrady a zámky
21. 8. 2013
Degustace a courání po vinných sklepech konečně přinesly své ovoce: od poloviny léta je na pultech knížka Kam za vínem na Moravě a v Čechách. A došlo i na další výlety s dětmi: teď s mláďaty můžete cestovat společně s knížkou Výlety s dětmi na hrady a zámky!

Budu v rozhlase
14. 9. 2012
23. září 2012 od 19:05 vysílá Český rozhlas České Budějovice mou povídku Teče tudy řeka – před lety jsem s ní vyhrála Zlatého Trapsavce.

Ďábel doporučuje tuto knihu
14. 9. 2012
Nevěřila jsem, že by seriózní nakladatelský dům Albatros / Computer Press kývnul na knihu, která ma na obálce varování "opovažte si koupit tuto knihu", otisk čertova kopyta, krvavé cákance a podobně, leč všechny mé nápady prošly, redaktorka Míša je došperkovala a grafik se překonal – zkrátka průvodce všemi hnusárnami jménem Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti je od září na pultech!

Redakční novinky
10. 9. 2012
Pozdní letní sklizeň vynesla v Albatrosu / Computer Pressu několik nových cestovatelských titulů, na nichž jsem se podílela jako redaktorka a ilustrátorka: tři díly KAM Technické památky Prahy a středních Čech / Čech / Moravy (autoři Milan Plch a Jan Pohunek) a KAM bez bariér – Plzeňsko (Mirek Valina). Autorům gratuluju!

Nový průvodce po Brně
20. 3. 2012
Nový obsah ve staronovém balení aneb průvodce po Brně se dočkal aktualizace a rozšíření. Pilně do něj zanáším nejenom chyby a šotkovské překlepy, ale hlavně novinky a pozoruhodná místa, která byste neměli minout, například Moravskou vesničku, Muzeum loutek, podzemí či kostnici. Nové vydání najdete v brněnských informačních centrech v květnu 2012.

Strašidelná místa
1. 3. 2012
Po téměř šesti letech (!!!) jsem konečně odevzdala rukopis knížky o odporných obludách a tajuplných místech. Kdo mě bude strašit teď, když jsem se té nejstrašidelnější zakázky konečně zbavila?

Proč Vikingové nemají rohy
27. 12. 2011
Po dvou knížkách o Pištovi je na světě další dílko pro děti: Proč Vikingové nemají rohy. Napsala jsem ji pro nakladatelství B4U Publishing a vydalo ji nakladatelství Mladá fronta. Takové malé potvrzení, že pachatel se vrací na místo činu (…aneb po letech zase šup na začátek své novinářské kariéry do Sedmičky pionýrů :o)

Drž hubu a pádluj!
10. 11. 2011
V knížce Drž hubu a pádluj!, jejíž vydání úspěšně završilo první ročník vodácké literární soutěže Kenyho volej, je zařazena i moje povídka Teče tudy řeka. O knížce se dozvíte víc tady a povídku, jejíž název jsem si vypůjčila z filmu Roberta Redforda River Runs Through It, najdete například zde.

Stolní kalendář Tipy na výlety s dětmi 2012
1. 11. 2011
Fajn tip pro všechny, kdo chtějí mít zajímavé tipy pro rodinné výlety pěkně na očích celý rok. Kalendáře jsou v prodeji od září a vydalo je nakladatelství PRESCO GROUP. A pozor, příští rok bude pokračování! Více se dočtete tady.

Aktualizované vydání KAM v jižních Čechách
20. 10. 2011
Od roku 2006, kdy vyšla první jihočeská KAMka, je v jižních Čechách leccos jinak – a z toho vychází i nové doplněné vydání. Najdete tu nejenom spousty novinek, které před několika lety neexistovaly, ale také otvírací doby, ceny a aktuální kontakty. Více se dočtete tady.

Kudy z nudy: Nejlepší výlety v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
28. 7. 2011
Tato kniha je mým třetím titulem, vydaným ve spolupráci s agenturou CzechTourism. Najdete v ní ty nejlepší výletní cíle a aktivity v tuzemsku, o jejichž atraktivnosti hlasovali přímo návštěvníci portálu Kudy z nudy. Více se dočtete tady.

Nové aktualizace
17. 7. 2011
Noční můrou autorů všech cestopisů jsou aktualizace starších knih. Zlomyslní provozovatelé nedělají nic jiného, než že mění telefony, e-maily a weby, takže když nová knížka vyjede z tiskárny, zaručeně už je v ní něco špatně. Letní novinkou je proto čtvrté aktualizované vydání publikace KAM v Praze a třetí aktualizované vydání KAM na jižní Moravě.

Články pro Kudy z nudy
17. 2. 2011
Pro rok 2011 jsem upsala pracky nikoliv ďáblu, ale portálu Kudy z nudy. První článek si můžete přečíst třeba tady tady.

Zimní spánek se ani letos nekoná
31. 1. 2011
Zimní spánek se ani letos nekoná, naopak připravuju nové tituly - další knížku pro portál Kudy z nudy a dlouho očekávané Výlety s dětmi v kočárcích (naštěstí píší jiní, já jen dohlížím a varovně štěkám). Další projekty číhají za rohem!

Kudy z nudy – rodinné výlety
26. 11. 2010
Druhá knížka pro portál Kudy z nudy přináší 215 tipů na rodinné výlety po celé České republice. Přehled všech nejtrendy rodinných turistických atraktivit je k dostání ve všech dobrých knihkupectvích.
Více zde...

Výlety s dětmi na veletrhu Biblioteka 2010
10. 11. 2010
Coby autorku Výletů s dětmi po Slovensku a Česku mě knihkupectví Panta Rhei pozvalo na knižní veletrh Biblioteka 2010 v Bratislavě. Beseda se uskutečnila ve čtvrtek 4. 11. 2010 a já tímto děkuji překladatelce Vierce Večeřové, která mou knížku Výlety na Slovensko s dětmi i bez nich přeložila do slovenštiny a já ji za trest vzala na veletrh i na podium s sebou :o)

Zimní úroda
8. 11. 2010
Pracovně velmi nabitý podzim přinese úrodu v zimě. Těšit se můžete například na novou knížku Rodinné výlety Kudy z nudy, slovenské vydání Výletů s dětmi po Česku a několik aktualizovaných vydání starších publikací včetně katalogu vinařské turistiky Krajem vína.

Patchworkové zahrádky
8. 11. 2010
Rozkvetla nám patchworková zahrádka – přijďte se kochat dekami, přehozy a dalšími výrobky kamarádky Draculei!

Srpnové výlety s dětmi na portálu Proženy.cz
5. 8. 2010
Na portálu Proženy.cz vás v srpnu pozvu do bludišť a labyrintů kolem zámku Loučeň, projedeme se Kolínskou řepařskou drážkou, nahlédneme do zákulisí elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách a nakonec se kolem Pekla vypravíme do nového železničního muzea v Rokytnici v Orlických horách.

Knížka o železničních zajímavostech
5. 8. 2010
Kam za vlaky a vláčky – tuhle knížku jsem "jenom" ilustrovala, ale musím jí udělat reklamu. Jednak ji napsal kamarád a hlavně protřelý železničářský fanda Milan Plch, za druhé se mu moc povedla a do třetice většina míst, o kterých se v ní píše, fakt stojí za vidění. Pokud znáte další kousky z edice KAM, milujete mašinky anebo máte mezi přáteli a blízkými nějakého železničního nadšence, neváhejte – je to skvělý tip na dárek!

Knížky i v trafikách
4. 8. 2010
Knížky Výlety s dětmi i Kudy z nudy koupíte od konce června i v trafikách, a to v brožované vazbě za zvýhodněnou cenu 149 Kč!

Prázdninové výlety s dětmi na portálu Proženy.cz
V pokrčování tipů na rodinné výlety vás pozvu do pevnosti Josefov a jednoho báječného železničního muzea v Jaroměři, do znojemského podzemí, v pohádkovém Jičíně budeme pátrat po stopách loupežníka Rumcajse, navštívíme tajuplné lomy na Americe a přírodní rezervaci Kladská u Mariánských Lázní, a nakonec se vydáme za valašskými strašidly do Valašského Meziříčí. První výlet najdete tady.

KAM NA SLOVENSKU s dětmi i bez nich
Pokud chystáte dovolenou / výlet / úprk / vpád a podobně na Slovensko, bude se vám hodit knížka, která vyšla v nakladatelství Computer Press v edici KAM. Jako obvykle v ní kromě osvědčených turistických cílů najdete řadu míst, o kterých se zas tak moc neví a přitom by byla škoda je nevidět. A co víc, publikace vychází v české i slovenské jazykové verzi!
Více zde...

Červnové výlety s dětmi na portálu Proženy.cz
Seriál tipů na rodinné výlety pokračuje v zábavním parku v Nepomuku a u originální sochy kamenné báby, cestováním s kocourkem Mikešem po Ladově kraji, pozvu vás do pravěké krajiny v přírodní rezervaci Soos (dojde i na dinosaury!) a nakonec vám poradím co dělat, pokud se vypravíte do Národního technického muzea v Praze a kvůli dlouhodobé rekonstrukci zůstanete stát před zavřenými dveřmi. První výlet z červnové série najdete tady.

Květnové výlety s dětmi na portálu Proženy.cz
V dalších dílech seriálu rodinných výletů vás pozvu do dvou báječných muzeí v Benátkách nad Jizerou, podíváme se za strašidly na hrad Rabí, za poustevníkem a skalními vyhlídkami na hrad Sloup a nakonec se budeme společně bát ve strašidelném zámku Draxmoor v Dolní Rožínce. První z výletů najdete tady.

Velikonoční dárek
Od MF DNES jsem dostala milý velikonoční dárek – 6. dubna mě zvěčnili ve sloupku na šesté stránce časopisu Ona Dnes. Moje knížky prý usnadňuji práci rodičům věčně nespokojených dětí a jsou jim skvělou inspirací při cestování.

Ochutnejte Českou republiku – knížka k sežrání
Koncem března vyšla nová knížka, plná skvělých (a občas i snadno proveditelných) receptů na rozmanité české národní a regionální pochoutky (pro vaše uklidnění: ty jsem nespáchala), úžasných fotografií (ani ty ne, bohužel) a taky drbů, zajímavostí a pikanterií o starých kuchařských knihách, zajímavých místech, kulinářských pokusech a dalších špecích (ano, za ty můžu já). Kdyby ji vytiskli na jedlý papír, byla by to zkrátka knížka k sežrání.
Více zde...

Dubnové výlety s dětmi na portálu Proženy.cz
Na webu Proženy.cz dál pokračuje můj seriál tipů na výlety s dětmi. V dubnu se podíváme k Čertovým hlavám na Mělnicku, prozkoumáme Vlčí jámy u Horní Blatné, Ježíškovu cestu u Božího Daru a vypravíme se do skanzenu na Veselý Kopec. Hned první výlet z dubnové série vás zavede na opravdu úžasné místo, plné skřítků, čertů a čarodějnic, na Staré Hrady u Libáně – stačí kliknout sem.

Výlety s dětmi na portálu Proženy.cz
Člověk má prý zkusit všechno, a tak jsem si pro letošní turistickou sezonu střihla seriál rodinných výletních tipů na jednom z hojně navštěvovaných webových portálů. V březnu vás pozvu do Štramberka a Kopřivnice, do plzeňské Techmanie, na jindřichohradecké úzkokolejky a mezi tajuplné věže Adršpašského skalního města.
Nahlédněte zde...

Kudy z nudy
Knížka, která vyšla v tradičním obalu edice KAM v nakladatelství Computer Press, je výsledkem dlouhodobé autorské spolupráce s agenturou CzechTourism a portálem Kudy z nudy.
Více zde...

Brno – průvodce městem
V srpnu 2009 vydal Magistrát města Brna nového průvodce. Do textů jsem zahrnula všechno, co o tomhle „svém“ (po rodné Praze druhém „svém“) městě vím – historii, drby, pověsti, pikanterie, osobnosti, možnosti trávení volného času a spousty dalších zajímavostí.
Více zde...
Další knížky o cestování

Kam za pivem

Kam za pivem

Jedinečný průvodce po českých pivovarech a minipivovarech, moderních pivnicích i útulných starosvětských hospůdkách – to je nová publikace z oblíbené řady tuzemských průvodců Kam v ČR. Pivovary jsou přehledně seřazené podle krajů, u těch větších naleznete bližší informace o prohlídkách, o pořádaných akcích a také o dalších zajímavostech, které v daném městě můžete navštívit. V každé kapitole jsou také informace o pivovarských muzeích, o návštěvnických centrech, pivních stezkách, festivalech a pivních slavnostech. Nezapomněli jsme ani na přehled specializovaných obchodů s pivem nebo pivoték a také na výčet nejpověstnějších hospod a pivních barů v Praze, Brně a v Plzni.
(červen 2015, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/kam-za-pivem-v-cechach-a-na-morave.html

Kam za vínem

Kam za vínem

I po pětadvaceti letech na Moravě sice můžu jako rodilá Pražačka beztrestně tvrdit, že rozeznám jen bílé od červeného, že suché víno je nesmysl (teče? teče!) a že viniční trať je železnice, ale zároveň sloužím jako malá informační kancelář pro všechny, kdo se chtějí seznámit s vínem a jižní Moravou. V knížce najdete například nejhezčí místa vinařského kraje, slovníček vinařské hantýrky, informace o nejlepších akcích a spousty zajímavostí, drbů a pikanterií. Jen víno si zkrátka musíte vybrat a nalít sami, protože každému zkrátka chutná něco jiného a já už jsem navíc pořádně zmlsaná.
(červenec 2013, 160 stran)
http://www.albatrosmedia.cz/kam-za-vinem-na-morave-a-v-cechach.html

Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti

Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti

Více než dvacet maximálně děsivých strašidel a třicet oblíbených hrůzných rejdišť, sto dobře míněných rad či smrtelně vážně míněných varování, spousta znepokojujících otázek, krví zbrocené stránky, lebky, kostlivci, nestvůrné fotografie a ilustrace – to je v kostce představení nové knížky, která se původně měla věnovat roztomilým českým strašidýlkům. Psala jsem si ji pro radost a podle toho to dopadlo. Bojte se!!!
(září 2012, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/kam-za-prisernymi-strasidly-a-jejich-ohavnymi-rejdisti.html

Kudy z nudy: Nejlepší výlety v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Kudy z nudy: Nejlepší výlety v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

V pořadí již třetí publikace oblíbeného portálu České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Kudy z nudy pod názvem Nejlepší výlety v Čechách na Moravě a ve Slezsku přináší na 200 inspirativních tipů k výletům po nejkrásnějších místech České republiky. Tipy jsou přehledně uspořádány podle turistických regionů, samozřejmostí jsou kontakty na provozovatele aktivit. Na své si přijdou milovníci výletů za poznáváním, vyznavači adrenalinu i aktivního odpočinku nebo rodiny s dětmi.
(červen 2011, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/kudy-z-nudy-d3.html

Kudy z nudy - Rodinné výlety

Kudy z nudy – Rodinné výlety

Pro portál České centrály cestovního ruchu - CzechTourism Kudy z nudy jsem na podzim připravila další knížku, která přináší 215 tipů na rodinné výlety po celé České republice. Na téměř 150 stránkách najdete tipy na výlety, seřazené podle 17 turistických regionů. U každého místa je navíc také mapka a podrobné kontakty včetně informací o otvírací době.
(listopad 2010, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/knihy/cestovani/kam-v-ceske-republice/kudy-z-nudy-rodinne-vylety-v-cechach-na-morave-a-ve-slezsku/

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Knížka, která vyšla v tradičním obalu edice KAM v nakladatelství Computer Press, je výsledkem spolupráce s agenturou CzechTourism a portálem Kudy z nudy. Do čtrnácti tematických kapitol je tu přehledně seřazeno 290 inspirativních tipů na výlet za poznáním či zábavou, doplněných dalšími nápady na letní i zimní využití volného času. Vesměs se jedná o osvědčené lokality, jež byly nominovány návštěvníky portálu www.kudyznudy.cz a zástupci krajů a turistických regionů v rámci soutěže Ceny Kudy z nudy 2009.
(prosinec 2009, 144 stran)
Titul je již bohužel vyprodán.

Kam na jižní Moravě

KAM na jižní Moravě

Knížky z edice KAM v České republice se od jiných průvodců liší především tím, že obvyklé výletní cíle třídí podle témat. Jednotlivé kapitoly představují například památky UNESCO, hrady a zámky, muzea, vojenské památky, skanzeny a lidovou architekturu, lázně či přírodní zajímavosti a rozhledny, nechybí ani tipy na relaxaci, sportovní vyžití a cestování s dětmi. Nezapomněla jsem ani na zvláštnosti jednotlivých regionů, takže do jihomoravské publikace jsem samozřejmě zařadila zvláštní kapitolu, věnovanou vinařské turistice.
(tři aktualizovaná vydání, poslední únor 2011, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/kam-na-jizni-morave-d3.html

Kam v jižních Čechách

KAM v jižních Čechách

Víte, proč má zámek Červená Lhota červené zdi? Znáte krajinu kolem Slavonic a stezky, pojmenované po obávaném zločinci Graselovi? Víte, kde najdete pomník první kostky cukru, kde všude můžete potkat slavné Bílé paní a co se vypráví o slavné rožmberské hrobce v klášteře ve Vyšším Brodě? Tohle všechno a spousty dalších zajímavostí najdete v knížce, která vám představí jižní Čechy do všech podrobností.
(dvě aktualizovaná vydání, poslední srpen 2011, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/kam-v-jiznich-cechach-d2.html

Kam v Praze

KAM v Praze

Kde hledat slavné Pražské Jezulátko možná tušíte, ale víte, ve kterém pražském kostele visí useknutá ruka dávného zloděje a který chrám se možná stal předobrazem svatojakubského kostela z Foglarových Stínadel? Víte, kde v Praze najdete největší jezdeckou sochu na světě, které železniční trati se říká pražský Semmering a co všechno objevíte na Petříně? Pro toulky Prahou je tahle knížka zkrátka povinná, protože jsem do ní dokázala alespoň ve stručnosti nacpat téměř všechno, co o svém rodném městě vím.
(čtyři aktualizovaná vydání, poslední únor 2011, 176 stran)
http://knihy.cpress.cz/kam-v-praze-d2.html

Kam na Šumavě

Kam na Šumavě

Víte, že kousek od Nalžovských hor najdete les, v němž ve stínu romantické zříceniny bydlí drak? A že vodní hrad Švihov se neproslavil jen unikátním opevňovacím systémem, ale také jako místo, kde se natáčela slavná česká vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku? Prozradím vám také, kde žil slavný Král Šumavy, zavedu vás na pověstmi opředený Mouřenec a seznámím vás i se slavnými šumavskými sklárnami. Nakonec nejspíš sami přijdete na to, proč je Šumava pro řadu Čechů vysněným cílem letních i zimních dovolených.
(dvě aktualizovaná vydání, poslední květen 2008, 144 stran)
http://knihy.cpress.cz/kam-na-sumave-d2.html

Předchozí
Následující